Učitelia sú veľký dar pre nás

Autor: Anna Gettlerová | 1.2.2016 o 10:34 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  87x

Po dlhom čase som sa rozhodla zase niečo napísať,a to tému aktuálnu.Keďže je teraz štrajk učiteľov tak by som ich chcela aj takto podporiť.

   Zamýšľala som sa nad tým , že kto to vlastne učiteľ je ? Je to veľmi obetavý človek.Vlastne povedala by som  toto povolanie patri medzi veľmi dôležité a najpotrebnejšie povolania.Keby sme nemali učiteľov.,kto by nás naučil všetky potrebné vedomosti??Ako by sme potom mohli robiť nejaké povolanie keby ich nebolo?? Boli by sme nahratí.Nielenže nás učitelia učia vedomostiam,ale dávajú nám aj múdrosti do života,lásku a pochopenie.Keď potrebujeme tak nás aj vypočujú a poradia.Sama som veľmi vďačná zvlášť jednej pani učiteľke čo ma učila na základnej škole.Nielenže ma naučila vedomostiam, ale keď som mala také zaujímave,nepríjemné obdobie poradila mi, a s láskou ma vypočula.

Učitelia však sú často krát aj nepochopení.Snažia sa nás čo najlepšie naučiť aj aj tak musia žiť s tým že sú ohováraní,všetkému sú na vine ,a preto všetko čo pre nás robia ešte dostanú od žiakov vynadané.

Učitelia robia celý deň v škole.Učia deti,niekedy už aj s o zachrípnutým hrdlom a stým že aj tak ich nikto nepočúva.A to nie je všetko.Prídu domov a musia sa nachystať do školy,opraviť testy a ešte veľa iných povinností.Popritom všetkom riešiť telefonáty od rodičov že zle učia deti.

Majú to podľa mňa ale  určite aj podľa ostatných veľmi ťažké.Učia s podmienkami akými učia,ešte aj plat majú aký majú,pritom by si zaslúžili oveľa viac,ale oni sa nevzdávajú.Mnoho učiteľov aj napriek tomu stále pribúda aj keď sú podmienky také aké sú.

Učitelia sú veľký dar a prínos.Bez nich by sme boli hlúpi a nevzdelaní.Teda všetkým učiteľom patrí veľká vďaka a klobúk dole.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan, Sagan a opäť Sagan. Chlapec bez nervov je tretí raz majstrom sveta

Pre mňa je to neuveriteľné, výnimočné, vravel slovenský cyklista.

ŠPORT

Čo všetko sa stalo, aby zo Sagana bola superstar

Začínal na sestrinom bicykli, teraz zarába milióny ročne.


Už ste čítali?